Sportoviště Olomouckého kraje 

[Zpět]

Kam v Olomouckém kraji za sportem?

 

Koupání

Plavecký stadion

Najdeme ho na ulici Legionářská 11 v Olomouci.

 

Provozovaná zařízení:

  • Whirpool - je umístěn v rohu haly krytého bazénu mezi tribunou a dětským nerez bazénem. Vana je z bílého akrylátu v tvaru kruhu s maximálním počtem 11 míst k sezení. Ve vaně je 12 hydromasážních trysek a 80 vzduchových trysek.
  • Venkovní bazén – má 2 bazény. Odpočinková plocha okolo bazénů je dlážděná betonovými dlaždicemi.
  • Sauna - má 2 potírny. Kapacita potíren je 12 a 26 osob. Každá potírna je vybavena celonerezovými  elektrickými kamny  o výkonu 20 a 26 kW s lávovými, popř. žulovými kameny. Sedy v potírnách jsou zhotoveny z africké vrby Abachi.
  • Krytý bazén - rozměr 50 x 20m a hloubku od 1,2 do 5m. Je železobetonové konstrukce s keramickým obkladem. U bazénu je skokanské prkno ve výšce 3m a skokanská věž o výšce 5, 7 a 10m. Tribuna podél delší strany bazénu pojme cca. 500 páků.

Plavecký stadion Olomouc

www.olterm.cz

 

Centrum zdraví Bohuňovice

V Bohuňovicích na ulici 6. května 616. Najdeme zde dětský bazén, plavecký bazén, whirpool, tobogán, chrliče vody, protiproud, mokrý a suchý bar, parní lázeň, saunu, fitness, solárium, masáže.

Centrum zdraví Bohuňovice

 

www.bohunovice.cz

 

Aquapark Koupelky v Prostějově

V areálu na vás čekají tři bazény s mnoha atrakcemi. Dva tobogány, skluzavka, kamikadze, umělé vlnobití, proudový kanál, chrliče, bublinky a pro děti hřiště s lezeckou stěnou a dětský bazén. Kromě vodních sportů můžete v prostějovském aquaparku hrát nohejbal, volejbal, košíkovou i tenis. Milovníci hry petanque mohou využívat dvě upravená hřiště.

Aquapark Koupelky v Prostějově

http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Aquapark-Koupelky-v-Prostejove.aspx

 

Aquapark Olomouc

Kafkova 526/21, 783 01 Olomouc – Slavonín.

Vnitřní areál - Bazénová vana je v nerezovém provedení, rekreační část disponuje vodními atrakcemi, které zvyšují atraktivitu koupání v bazénu. Najdeme zde lehátka se vzduchovou masáži 6m, lavice se vzduchovou masáží 7m, vodní chrlič, vodní dělo, proudový kanál, masážní trysky, protiproudy. Do vlastního bazénového tělesa je zaústěna široká skluzavka a tobogán a dále pak přistávací bazénová část pro „space ball“. Tento bazén je navržen jako kombinace vnitřního a venkovního bazénu se spojovacím krčkem, pomocí kterého se návštěvníci bazénu dostávají do venkovního resp. vnitřního prostoru.

Aquapark Olomouc

Letní aquapark - Má tři plavecké dráhy s vyznačenými plaveckými pásy. Hloubka v plavecké části je od 1,15m klesající na 1,20m. Část plavecká a neplavecká mohou být odděleny dělícím lanem. Vstup do bazénu je umožněn pomoci schodišť, zapuštěných žebříků a pohodlného plážového vstupu. Víceúčelový bazén disponuje těmito atrakcemi: chrlič, vodní stěna, vodní trampolína. Do vlastního bazénového tělesa je zaústěna široká žlutá skluzavka a modrý tobogán.

Plavecký stadion Olomouc

www.aqua-olomouc.cz

 

Aquapark a plovárna Hranice

Vnitřní plavecký bazén má 25 m. Relaxační bazén s atrakcemi obsahuje pokou řeku, houpací bazén, masážní lavice, vzdušná lehátka, vodní trysky. Je zde také parní kabina, whirpool.

http://www.aquaparkplovarnahranice.cz/index.htm

 

Adrenalin

Lanové centrum

Lanové centrum se nachází v Olomouci na ulici Na Střelnici 48.

Jedná se o dobrodružný areál pod širým nebem. Program a lanové překážky jsou postaveny pro účastníky starší 10 let, přičemž horní věková hranice není pevně stanovena. Existují výjimky, kdy se standardního programu účastní i děti ve věku 6 - 10 let. V tomto případě je jistí jejich doprovod starší 18 let a je potřeba počítat také s tím, že těžší inpiduální a týmové vysoké lanové překážky pro ně nebudou dosažitelné. Pro menší děti (mladší 6 let) organizujeme speciální programy a akce. Buď v rámci školního kolektivu nebo s jejich rodinami. Vzhledem k originální struktuře programu je nutné většinu programů objednat předem.

Lanové centrum

www.lanovecentrum.cz

 

Tandemové seskoky

Jump-tandem Prostějov

Tandemový seskok je nejjednodušší cesta, jak si vyzkoušet bezpečně největší adrenalinový zážitek Vašeho života. Volný pád z výšky 4 km, cca 1 minutu rychlostí 200 km/h, 10 min. let na padáku. Po celou dobu tandemového seskoku budete bezpečně připoutáni ke svému tandempilotovi.

http://www.jump-tandem.cz/

 

Paintball

Sídlo Paintbaal Game Olomouc najdeme v Neředínské pevnosti v ulici Ztracená 1.

Paintball je jeden z nových, rychle se rozvíjejících adrenalinových sportů ve kterém je důležitá ne jen fyzická kondice a síla, ale také schopnost přemýšlet a rychle se rozhodovat. Paintball je hra, ve které může každý prožít ne jen radost z výhry ale i poznat, jak málo stačí k prohře. Hra plná napětí, dobrodružství a vzrušení ale především je to opravdu báječná zábava! 

Paintbalové zbraně jsou speciální značkovací pistole na stlačený vzduch nebo CO2, vystřelující želatinové kuličky naplněné barvou. Jejich mířený dostřel je třicet až čtyřicet metrů. Paintbalové pistole jsou různých druhů a tvarů. Od malých pistolí na 12-gramové CO2 bombičky a deset kuliček v zásobníku, až po zbraně s plnitelnými bombami na CO2 a zásobníkem na 200 kuliček.

Paintball

http://paintball.pgo.cz/

 

Fun Park

Ski Areál Hlubočky.

Minikáry - skvělá letní atrakce pro děti i dospělé - zábava pro celou rodinu. Terénní minikáry jsou unikátní malá odpružená vozítka řízené volantem a bržděné přes nožní pedál. Minikára má pro Vaši bezpečnost ochraný rám a čtyřbodové bezpečnostní pásy. Po nasednutí do minikáry Vás obsluha vleku připojí na teleskopický unášeč , který dopraví minikáru na vrchol dráhy. Na vrcholu dráhy Vás odpojí opět obsluha vleku. Délka vleku je 480 m. Pro jízdu je vyznačena trať se zatáčkami, která měří přibližně 600 metrů. Mužete jet pomalu a jízdu si vychutnávat, nebo to rozjet co Vám odvaha dovolí a zážít jízdu plnou adrenalinu a zatáček projetých smykem.

Minikáry

 

Čtyřkolky - jízda se čtyřkolkou je nevšední způsob jak si užít příjemné odpoledne. Čtyřkolka určená především pro sportovní a zábavní využití. Rychlý a spolehlivý stroj. Díky automatické převodovce se zpátečkou na ní může jezdit opravdu každý.

Čtyřkolky

 

Hummer - Máte možnost sednout za volant a zkrotit tohoto obra. Hummer je mezi terénními vozy pojem sám o sobě. Tuto značku reprezentují netradiční vozy, které ve městě budí zaslouženou pozornost, ale teprve v terénu ukážou všechny své přednosti. Až při jízdě ve zrádném prostředí poznáte, proč je Hummer opravdovou legendou. Podobný pocit nefalšované síly a moci budete jinde hledat jen stěží. Neváhejte proto a vyzkoušejte si, jaké to je být pánem situace.

Hummer

www.funparkhlubocky.cz

 

Ski areál Hlubočky funguje v zimním období jako zimní středisko, které je svou polohou a obtížností sjezdových tratí předurčeno jako ideální lokalita pro rodinné lyžování, snowboarding a každodenní relaxaci po práci.

http://www.skiarealhlubocky.cz/o-nas.html

 

Motokáry

Krytá motokárová dráha LAMBORGHINI KART ARENA OLOMOUC sídlí v nadzemních garážích, v 11. nadzemním podlaží, v blízkosti centra Olomouce na ulici Hanáckého pluku. Délka dráhy je 280 metrů, minimální šířka 3,5 metrů a maximální 7 metrů, nachází se na ní 8 levotočivých a 7 pravotočivých zatáček, jezdí se ve dvou podlažích. V depu je k dispozici 6 motokár.

www.motokary-olomouc.cz/

 

Ecce Homo

Neuvěřitelných 100 let uplynulo v roce 2005 od doby, kdy první automobily zdolávaly téměž osmikilometrovou trať nad Šternberkem. Červnové závody Ecce Homo jsou jediné mistrovství Evropy v závodech automonilů do vrchu na našem území. V září se zde pak koná Ecce Homo Historic.

Ecce Homo

Ecce Homo

http://www.eccehomo.cz/aktuality/

 

Sjíždění řek

Řeka Morava - Délka sjízdného toku řeky Moravy se udává 344 km což není její celková délka. V horním úseku nad Hanušovicemi jsou nejpočejší úseky, které řeka má. Mezi nejoblíbenější úseky řeky patří Horní část toku z Hanušovic a průjezd CHKO Litovelským Pomoravím , kde řeka ještě přirozeně meandruje a protéká krásnými lužními lesy.

Řeka Morava

www.bufur.cz/

 

Bobová dráha

Nalezneme v Petříkově – Ostružné. Letní bobová dráha, atraktivní a bezpečné sportovní zařízení, první svého druhu v ČR. Můžete volit optimální rychlost i styl jízdy, vhodné pro dospělé i děti. Délka tratě 800 m, 15 zatáček, tři terénní zlomy, převýšení 100 metrů a max. rychlost 45 km/hod. Možnost vyzkoušet také profesionální lukostřelbu.

Bobová dráha

http://www.olomoucregioncard.cz/vylet/letni-bobova-draha-kaste-petrikov/

 

Minikáry a horské koloběžky

Areál provozu minikár a horských koloběžek nalezneme pod hradem Bouzov. Adrenalinová zábava u hradu Bouzov pro malé i velké. Nahoru vás vyveze lanový vlek a dolů můžete jet po vyznačené upravené trase nebo volným terénem podle vlastní volby.

Minikáry a horské koloběžky

http://www.olomoucregioncard.cz/vylet/minikary-a-horske-kolobezky-bouzov/

 

Jezdecký sportovní areál

Nachází se pod Hostýnskými vrchy v klidné a krásné krajině plné lesů, polí a luk. Jezdecký klub Radkova Lhota funguje pod tímto názvem od února 2008, avšak činnost v oblasti jezdeckého sportu v Radkove Lhotě počala již rokem 2001.

http://www.jkosrl.wbs.cz/

 

Motokáry v Lipníku nad Bečvou

Motokáry pro všechny od 130 cm do 130 kg. Venkovní osvětlená dráha se stylovým sportbarem. Pořádání závodů pro veřejnost i uzavřené skupiny. Profesionální měřící technika, k měření času, rychlosti, přetížení, stopu jízdy. Peckou je on board kamera, připevněná na přilbu, ze které lze získat DVD jízdy.

Motokáry v Lipníku nad Bečvou

http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Motokary-v-Lipniku-nad-Becvou.aspx

 

Umělá horolezecká stěna Litovel

Venkovní umělá horolezecká stěna. Jedná se o 10 a 11 metrů vysoké věže, které jsou spojeny mostem. Obě věže i most jsou vybaveny umělým lezeckým povrchem a umělými chyty. Stěna je v areálu veřejného tábořiště.

Umělá horolezecká stěna Litovel

http://www.olomoucregioncard.cz/vylet/umela-horolezecka-stena-litovel/

 

Horolezecká stěna Prostějov

Horolezecká stěna s plochou 170 m² nabízí 50 cest pro začátečníky i pokročilé. V ceně zapůjčení lezeckého materiálu a odborný dohled.

Horolezecká stěna Prostějov

http://www.olomoucregioncard.cz/vylet/horolezecka-stena-prostejov/

 

Bowling

Bowling je v současné době velmi populární aktivní činností mnoha rodin, párů či jednotlivců. Oblíbeným se stal bowling také jako součást neformálních pracovních schůzek, popracovních setkání s kolegy a firemních večírků.

Bowland - najdeme na Tř. Svobody 31 v Olomouci. Celý prostor centra Bowland je klimatizován, pro nekuřáky je zřízen nekuřácký sektor. K dispozici máte i WIFI připojení zdarma. Večerní atmosféru centra dotváří glow osvětlení.

Bowland Olomouc

www.bowland-olomouc.cz/

 

Best sportcentrum - Dolní Hejčínská 36, Olomouc. Můžete si zde zahrát na 6 profesionálních bowlingových drahách s nejnovějším typem automatických stavěčů.

Best sportcentrum

http://www.best-sportcentrum.cz/index.php?page=bowling.php

 

Bowling Palace - Újezd 4, Prostějov. Najdete zde 6 bowlingových drah. Dále zde najdeme 2 kurty na squash a jedno hřiště na badminton.

http://www.bowlingpalace.cz/index.php?page=bowling

 

Minigolf

Minigolf club Olomouc vznikl počátkem 70. let na jednom z prvních minigolfových hřišť v Olomouci. V současné době jsou v Olomouci provozovány 3 minigolfové areály.

Olomouc City - Najdete nás:   Olomouc City,  Pražská 41, Olomouc. První indoor minigolf v Olomouci je v provozu v obchodním centru Olomouc City.

Olomouc City minigolf

 

LOKO Olomouc - Najdete nás: areál LOKO, Tř. 17. listopadu 3, Olomouc. Outdoorové hřiště v areálu TJ LOKO Olomouc.

LOKO Olomouc

 

Letní kino Olomouc Najdete nás: areál Letního kina, Pekární ulice, Olomouc. Outdoorové hřiště v areálu Letního kina v Olomouci.

Letní kino Olomouc

www.minigolfolomouc.cz

 

Tenis

TJ Milo Olomouc - Tenisový oddíl Milo Olomouc navazuje na tradici nejstaršího Olomouckého klubu SK Olomouc. Ten vznikl ze studentského kroužku českého gymnázia a české reálky v roce 1910. Zařízení dvorců tenisového oddílu TJ Milo Olomouc sestává ze dvou oddělených od sebe však nepříliš vzdálených částí v těsné blízkosti centra města. Obě části areálu jsou zasazeny v parkové zeleni. V zimním období jsou čtyři dvorce zakryty přetlakovou nafukovací halou.

TJ Milo Olomouc

www.tenismilo.cz

 

Omega - Legionářská 19, Olomouc.

Najdeme zde tenisovou halu, kde kobercový povrch zaručuje kvalitní hru. Neobsahuje jakýkoli vsyp nebo granulát, nehrozí tak nechtěné uklouznutí na nahromaděném granulátu. Povrch svou rychlostí odpovídá klasifikaci středně rychlý povrch. Mohutná celodřevěná konstrukce tenisové haly poskytuje příjemné prostředí pro hru v zimním období.

Omega

Dále zde najdeme venkovní antukové kurty, kterých je zde celkem 9. Kurty jsou rozděleny na 3 dvojkurty a 1 trojkurt. Dělící sítě opět zabraňují nechtěnému pohybu míčů mezi sousedními kurty. Dokonalou kvalitu antukového povrchu zajišťuje samo-závlahový systém.

Omega

http://www.omegasport.cz/clanky/rakety/tenis.html

 

Hotel Prachárna - kontakt Best Western Hotel Prachárna, s.r.o., Křelovská 91, 779 00 Olomouc. Najdeme zde dva antukové tenisové kurty s nočním osvětlením
Rakety a míčky k zapůjčení v hotelové recepci.

Hotel Prachárna

http://www.hotel-pracharna.cz/index.php?str=sluzby

 

Hotel tenis club Prostějov Za Kosteleckou 49, Prostějov. K dispozice je 20 venkovních a 3 vnitřní kurty. Celý sportovní areál je místem konání významných sportovních podniků, ke kterým patří například největší tenisový turnaj v České republice Czech Open, tenisový turnaj hokejových hvězd NHL nebo mistrovství světa juniorů v tenise.

V těsné blízkosti hotelu se nachází travnaté fotbalové hřiště, velodrom, jízdárna, koupaliště, zimní stadion a víceúčelová hala, které rozšiřují nabídku sportovních aktivit.

K dispozice zde je také squash, badminton, bowling, bazén, sauna, fitness.

Hotel tenis club Prostějov

http://www.tennis-club.cz/sport-zabava

 

Squash

Club Koruna - Obchodní dům Koruna, Pekařská 1, Olomouc. Klimatizované kurty, možnost zapůjčení raket i míčků, možnost tréninkových lekcí.

www.clubkoruna.cz

 

Relax sports - Jánského 8, Olomouc. Najdeme zde 4 plně klimatizované kurty, moderní prostředí, možnost zapůjčení raket a míčků, v případě zájmu o uspořádání vlastních podnikových akcí schopnost vyhovět náročným požadavkům a postarat se o zajištění akce ze strany centra.

http://www.relaxsports.cz/sluzby

 

Omega - Legionářská 19, Olomouc. 4 klimatizované kurty. Jedinečnost prostoru dotváří posuvná stěna na kurtu č. 3, který lze využít také ke čtyřhře. Celý prostor poskytuje vysoký komfort hry pro hráče. Dostatečná velikost prostor pro rozcvičení a zázemí za kurty svědčí o odborné architektonické přípravě projektu.

http://www.omegasport.cz/clanky/rakety/squash.html

 

Golf

Golf club Olomouc - Dolany-Véska 40. Tento golfový areál je situován do překrásné krajiny předhůří Oderských vrchů. Ačkoli je toto golfové hřiště jen 12 km od středu hanácké metropole Olomouce, o rovině není vůbec řeč.  Mistrovské hřiště opisuje místní charakter krajiny, prověří vaši fyzickou i golfovou připravenost a nabídne vám řadu velmi zajímavých jamek včetně různých nástrah v podobě písečných i vodních překážek. Čekají na vás čtyři druhy odpališt,  upravené ferveje i velkorysé gríny. Součástí areálu jsou prostorné tréninkové plochy a také devítijamkové veřejné hřiště par 27. K dispozici hráčům i návštěvníkům je klubovna a restaurace s terasou a výhledem na Olomouc. Zveme k nám  nejen golfisty, ale také hosty a všechny, kdo mají chuť zahrát si golf.

Golf club Olomouc

www.golf-olomouc.cz